Kyrkjegardsvandring på Tromsø gravlund 22.10.
Invitasjon til medlemmene i PUiT.
Den 22. oktober kl. 1800 er medlemmene i pensjonistforeinina på universitetet inviterte til kyrkjegardsvandring på Tromsø gravlund med Per Helge Nylund. Det nærmar seg så smått Allehelgensdag eller Halloween, så da burde ei slik vandring høve godt.
Per Helge beskriv opplegget sitt slik:
«Når høstmørket har senka seg og frosten biter i nakne trær, da vil jeg ta dere med gjennom gravlundens skygger, på ei vandring i farene etter utallige gravfølger gjennom flere århundrer. Hva døde folk av i gammel tid? Hvordan bar man seg ad med begravelsen, og hva kunne trøste de mange sørgende? Her blir sjukdom og tragedie, utholdenhet og mot, uhell og overtro, død og elendighet i alle kategorier. Jeg kan ikke love dere noe annet, og at jeg med klar røst og tent lykt vil lose dere relativt trygt gjennom det hele på en times tid. Kle deg godt, så du ikke fryser på ryggen unødig.»
Så er det berre å møte opp på Tromsø gravlund 22. oktober kl. 1800 framfor kapellet som ligg litt inne på kyrkjegarden. Det trengst inga påmelding.
Vel møtt.
Helsing
Tove Bull