Filmkonkurranse, reklamefilm for realfagene
RENATEsenteret har utlyst en filmkonkurranse der hovedbudskapet i filmene skal være at det er lurt å velge realfag i utdanningen.
RENATEsenteret har nylig utlyst en filmkonkurranse for alle som har lyst til å lage en YouTube-film som fokuserer på at det er klokt å ta utdanning innenfor realfag. Filmen kan ta utgangspunkt i tema om å velge riktig eller handle om realfag og teknologi generelt - gjerne med humor. Konkurransen er åpen for alle, og den gode ideen er viktigere enn den tekniske gjennomførelsen.
Publikum kan også være med å kåre vinneren ved å setemme på nettsiden http://kirie.no/renate/ De tre filmene som får flest publikumsstemmer, vil gå videre til en fagjury som plukker ut vinneren. I tillegg til pengepremie vil vinnerfilmen også bli vist som reklamefilm på kinoene i september.
Frist for innsending av film er 1. mai, og premien er kr 10.000.
Mer informasjon om konkurransen - samt konkurranseregler finnes på


