Foredrag med Peter Tornquist

Onsdag den 23.mars har vi den glede av å kunne invitere til foredrag med den norske komponisten Peter Tornquist, ansatt ved Norges musikkhøgskole. Han vil presentere prosjektet han leverte som stipendiat på programmet for kunstnerisk utviklingsarbeid som ble avsluttet våren 2007.

 

Foredragets tittel: Improvising the composer – presentasjon av et kunstnerisk stipendiatprosjekt.

Davidsen, Geir
Publisert: 20.03.11 00:00 Oppdatert: 21.03.11 17:28

Han sier selv om prosjektet: “Prosjektet "Improvisasjon - Interaksjon - Komposisjon” har som formål å utforske bruk av musikalsk improvisasjon som kompositorisk metode. Arbeidet bygger på en forståelse av improvisasjon og komposisjon som komplementære fenomener i en kreativ prosess og tar sikte på å formulere kreative modeller for interaksjon mellom dem og omsette disse i en felles kunstnerisk prosess, med konkrete verk som resultat”.

 

Torquist er også i Tromsø for å undervise i faget sonologi for masterstudentene i hørelæredidaktikk ved Musikkonservatoriet. Faget sonologi er en metode for auditive analyser av musikk som Tornquist har utviklet i samarbeid med komponisten Lasse Thoresen.

 

Tid: onsdag 23.mars klokka 12.00-13.30

Sted: Konsertsalen på Musikkonservatoriet, Krognessvn. 33

 

Les mer:

 

http://www.kunststipendiat.no/index.php/stipendprogram/stipendiater/uteksaminerte_stipendiater/peter_tornquist

 

http://www.mic.no/mic.nsf/doc/art2002100719284879589837

Davidsen, Geir
Publisert: 20.03.11 00:00 Oppdatert: 21.03.11 17:28
Vi anbefaler