Logopedistudium på Sør-Helgeland

Presseinvitasjon fra Torgar Næringshage og Universitetet i Tromsø.

Solbakk, Mona
Publisert: 18.02.11 13:49 Oppdatert: 18.02.11 13:51

- Et unikt samarbeid – et eksempel til etterfølgelse, det mener rektor ved Universitetet i Tromsø, Jarle Aarbakke.

Det er nå klart at logopedstudiet kommer i gang i Brønnøysund. Universitetet i Tromsø (UiT) bestemte i desember i fjor å starte med masterstudiet i logopedi høsten 2011. Torgar Næringshage har jobbet målrettet i 2 år for å få til dette, og hensikten har vært å ha kompetent arbeidskraft til Logopedisk Senter i Nordland. Samtidig har målet vært å sikre at ungene får hjelp så tidlig som mulig.

Torgar Næringshage har allerede 60 søkere til studiet, men i første omgang blir 15 heldige studenter tatt opp. Studiet er desentralisert og undervisninga skal foregå i Brønnøysund.

Mandag 21. februar kommer rektor Jarle Aarbakke til Brønnøysund for å møte representanter for Torgar Næringshage, Sør-Helgeland Regionråd, Sømna kommune og Brønnøysund videregående skole. Med seg har han universitetsdirektør Lasse Lønnum, dosent Jorun Høyer og fakultetsdirektør Jørgen Fossland.

Media inviteres til å møte:

  • Rektor Jarle Aarbakke, Universitetet i Tromsø
  • Universitetsdirektør Lasse Lønnum, UiT
  • Dosent Jorun Høier, UiT
  • Fakultetsdirektør Jørgen Fossland, UiT
  • Styreleder i Torgar Næringshage, Paul Birger Torgnes
  • Leder av Sør-Helgeland Regionråd, ordfører Kjell Trælnes
  • Ordfører i Sømna kommune, Edmund Dahle
  • Rektor Brønnøysund videregående skole, Kjell Arne Engelsø

 

Tid: Mandag 21. februar kl.12.00
Sted: Kantina i Torgar Næringshage, Brønnøysund 

Torgar Næringshage har samarbeidet med Sømna kommune, Logopedisk senter i Nordland, Sør-Helgeland regionråd og UiT for å få til dette.

Solbakk, Mona
Publisert: 18.02.11 13:49 Oppdatert: 18.02.11 13:51
Vi anbefaler