Rekordmange ex.phil.-studenter ved UiT

Presseinvitasjon fra Universitetet i Tromsø.
Solbakk, Mona
Publisert: 31.08.09 12:49 Oppdatert: 31.08.09 12:50

 

Ex.phil.-student nr. 1 000 er nå registert ved Universitetet i Tromsø. -Aldri tidligere har vi hatt så mange ex.phil.-studenter på ett semester, sier prorektor for utdanning, Britt Vigdis Ekeli. Dette vil UiT markere.

 

Pressen inviteres til markeringen av ex.phil.-student nr. 1000 ved UiT. Studenten som ble registrert nr. 1000 dette semesteret vil være tilstede på markeringen: 

Tid:      Tirsdag 1. september kl. 11.00
Sted:    Ved studentregistreringen i 2. etasje, Administrasjonsbygget, UiT.

Tilstede på markeringen:

  • Student nr. 1000 (navn på studenten offentliggjøres under markeringen).
  • Prorektor for utdanning, Britt Vigdis Ekeli.
  • Daglig leder for Akademisk kvarter, Isak Måseide.
  • Instituttleder for filosofi og førstesemesterstudier, Jan Harald Alnes.

 

Ex.phil. er obligatorisk
Examen philosophicum er et obligatorisk emne for studenter på de fleste bachelorgradsprogram ved UiT. Emnet er på 10 studiepoeng og utgjør en tredjedel av første semester. Målet med emnet er bl.a. å gi studenter elementær innføring i vitenskapelig tenking og akademisk skriving. Etter å ha tatt ex.phil skal studentene kunne reflektere kritisk over sin egen stilling som forvalter og produsent av vitenskapelig kunnskap, både når det gjelder vitenskapsteoretisk og etiske aspekter ved disse virksomhetene.

Tilrettelegger for pressen, Mona Solbakk.
Motta
visittkort:
til mobil:
send "uit 17" til 2077
til e-post: send "uit 17 din.epostadr@xxx.no" til 2077

Solbakk, Mona
Publisert: 31.08.09 12:49 Oppdatert: 31.08.09 12:50
Vi anbefaler