Jenter i finans


I Norge har likestillingen kommet langt, men innenfor finans ligger vi langt bak. Hvorfor er det slik? I 2023 hadde norske menn 56 milliarder kroner mer i kapitalinntekter enn kvinner. Vi er gode til å spare, men kommer dårlig ut i forhold til menn på avkastninger av investeringene våre đž
Skal vi tette kapitalgapet må kvinner komme i gang med investering, og den beste avkastningen får du når du begynner tidlig. Få tips og triks om hvordan du kommer i gang på dette seminaret!
Sammen med Econa har vi invitert Behnaz Ganji, forretningsutvikler og spareekspert i DNB til Handelshøgskolen for å gi oss sine beste tips. Hun har tidligere jobbet mange år som investeringsrådgiver i DNB før hun i 2019 startet som spareekspert under #huninvesterer. Behnaz ønsker å vise at sparing i fond er for alle – uansett alder & kjønn. Å ta smarte økonomiske valg gir frihet, makt & selvstendighet.
Husk å melde deg på: https://nettskjema.no/a/440237
Ved å gjøre små justeringer i sparingen din eller rett og slett bare komme i gang kan du raskere oppnå de målene og drømmene du har satt deg i livet. Det skader heller ikke å teste ut teorien fra studiene i praksis đ
Arrangementet er spesielt siktet mot de kvinnelige studentene på HHT, men det er åpent for alle og tematikken er like aktuelt for alle.
PS: Vi byr på gratis wraps og drikke đŻ
Program:
14:00 Velkommen ved Martine Guttormsen (HHT) og Kamilla Michalsen (HHT)
14:10 Foredrag Behnaz Ganji (DNB)
14:40 Sofaprat - Benhaz Ganji (DNB), Kristie Pedersen (Econa) og Martine Guttormsen (HHT)
15:00 Matbit og mingling
15:30 Vel hjem
Vi håper å se deg der đđ»