Formidlingskurs med Audun Hetland

Illustrasjons-/bannerbilde for Formidlingskurs med Audun Hetland

Audun Hetland arrangerer krasj-kurs i presentasjonsteknikk hvor vi jobber med hvordan du kan fange publikums interesse og gi en presentasjon som er både enkel, relevant og engasjerende. 

UiT Alta er opptatt av å formidle kunnskap som utvikles av våre studenter til alle interesserte. I år arrangerer vi et formidlingsseminar onsdag 7. juni, samme dag som vi arrangerer kandidatavslutning på kvelden. For å være best mulig forberedt både til denne presentasjonen, muntlig eksamen og framtidige arenaer der du skal formidle fagstoff, tilbyr vi et formidlingskurs med Audun Hetland den 25. mai. Audun er en svært dyktig formidler som underviser i formidling på bachelor, master og doktorgradsnivå og som vant Forsker grand Prix i 2011. Han leder CARE (Center for Avalanche Research and Education) som både driver sin egen podkast og holder skredseminar over hele landet, http://www.audunhetland.no.

Kurset gjennomføres torsdag 25. mai i Alta, og dagen blir et krasj-kurs i presentasjonsteknikk hvor vi jobber med hvordan du kan fange publikums interesse og gi en presentasjon som er både enkel, relevant og engasjerende. Vi jobber også med kroppsspråk, stemmebruk og hvordan du kan bruke både fysiske og visuelle hjelpemidler. Dette er en av de få anledningene til å lære presentasjonsteknikk og vil gi deg verktøy du også kan bruke i senere presentasjoner på en god måte. Du får helt klart best utbytte av å møte opp fysisk, men vi åpner for å delta digitalt.

Påmelding kreves! Frist innen: 23. mai 2023

Når: 25.05.23 kl 09.00–15.00
Hvor: Aud. Magerøy
Sted: Alta
Målgruppe: Studenter
Kontakt: Carsten Gade Rolland
E-post: carsten.g.rolland@uit.no

Meld meg på!
Legg i kalender