Hvordan kan man undervise i og innføre stillhetsmetoder i dagens ofte støyende barnehagemiljøer og klasserom? Kan stunder av stillhet veves inn i barnehagen/skolehverdagen uten å ta altfor mye tid fra alt det andre som man også må rekke? Finnes det noen enkle pedagogiske metoder man kan bruke? Hvordan reagerer barna/elevene? Hvordan opplever pedagogene/lærerne stillheten?
På workshopen vil du lære fire enkle metoder som du kan bruke i barne- og ungdomsgrupper. Drømmen om det gode-metodene er utviklet i barnehage og skole i løpet av 20 år med pilotarbeid. De fire metodene er basert på Mindfullness (konsentrert oppmerksomhet) og er: Stillhet, Fredelig berøring, Refleksjon og Bevegelse.
Metodene har vist seg å fungere godt på alle alders-trinn, fra barnehage til videregående skole. Barn og unges opplevelse av metodene er udelt positiv. Også lærerne setter pris på metodikken og sprer den til videre til kollegaer.
Forskning på Drømmen om det gode-metodene gir positive resultater: bedre trivsel i skolen, mindre stress, bedre selvbilde og bedre relasjoner til medelever, færre emosjonelle problemer og gjennomgående bedre psykisk helse.
Økt stillhet i klasserommene og bedre konsentrasjon hos barna og de unge gir bedre forutsetninger for læring.
Les mer på www.dreamofthegood.org
Pris: 1900,- som betales inn på 1254.05.92746
Påmelding til kontakt@dreamofthegood.no eller tlf. 906 41 841 (Gudrun Nordmo)