Har du en forsker-spire i magen? Kom på infomøte om forskerlinjen i medisin den 10.09. kl. 16:15 AUD 7. Bemerk at frist for å søke om opptak til forskerlinjen er 1. oktober 2015

Har du en forsker-spire i magen? Kom på infomøte om forskerlinjen i medisin den 10.09. kl. 16:15 AUD 7. Bemerk at frist for å søke om opptak til forskerlinjen er 1. oktober 2015

Det holdes infomøte om forskerlinjen den 10.09. Kl. 16:15 til ca. 18 på AUD 7  Medisinerstudenter er velkommen til å delta på uformell infomøte om forskerlinjen.  Nåværende og tidligere forskerlinjestudenter vil dele av sine erfaringer med å være FL-student og det er mulig å stille spørsmål. Det vil bli servert pizza.

Forskerlinjen i medisin er en fordypning innen medisinsk forskning for medisinerstudenter. Studiet er ment for studenter med interesse for forskning og det kreves innsats og hardt arbeid fra studenten for å gjennomføre både medisinerstudiet og forskerlinjen. Det er gått ut mer enn 30 studenter fra forskerlinjen i medisin i Tromsø til nå har mer enn 50 % har fortsatt videre i ph.d. -forløp her i Tromsø.

Har du lyst til å vite litt mer om forskningsgruppene bør du komme på Snakk med en forsker dagen som arrangeres 24.09. Se mer her: https://uit.no/om/enhet/artikkel?p_dimension_id=88127&p_document_id=360252

 

Forskerlinjen er på 120 studiepoeng. 30 studiepoeng består av opplæringsdelen for ph.d.-utdanninga og de siste 90 studiepoeng er forskerlinjeoppgaven som er en artikkel helst publisert i engelskspråklig fagfelle vurdert tidsskrift med forskerlinjekandidaten som første- eller andreforfatter. Studenten forlenger medisinerstudiet med ett år og det år arbeider studenten med forskerlinjen 100 %. Det forventes i tillegg at studenten jobber i helger, kvelder og ferier med forskerlinjen.

Hver forskerlinjestudent får til sammen 200 000 NOK i studentstipend. 100 000 i forskningsåret og 25 000 over 4 semestre.

Opptakskrav: Opptak krever at studenten har normert studieprogresjon og har bestått samtlige eksamener i det ordinære medisinstudium frem til en søker om opptak.

Søknadsfrist for opptak til forskerlinjen er 1. oktober 2015. Søknaden kan sendes via epost eller post til:

Susanne F How
Seksjon for forskningstjenester
Helsefak
9037 Tromsø
Susanne.fomsgaard.how@uit.no<mailto:Susanne.fomsgaard.how@uit.no>
 
For spørsmål ta gjerne kontakt med Faglig leder forskerlinjen Vegard Skogen Vegard.skogen@unn.no<mailto:Vegard.skogen@unn.no>
Forskerlinjen administrasjonen: Susanne Fomsgaard How Susanne.fomsgaard.how@uit.no<mailto:Susanne.fomsgaard.how@uit.no>
Besøksadresse: L8.109
TEL: 776 45362

 

 

 

Når: 10.09.15 kl 16.15–18.00
Hvor: AUD 7, MH
Sted: Tromsø
Målgruppe: Studenter
Ansvarlig: Susanne Fomsgaard How
Legg i kalender