Konferanse om samiske språk 11.-12. mai 2011

Sametinget arrangerer konferanse om samiske språk i Tromsø 11.-12. mai 2011. Tema for konferansen er synliggjøring og bruk av samiske språk. Påmeldingsfrist er 26. april.

Johnskareng, Arnstein
Publisert: 05.04.11 00:00 Oppdatert: 14.04.11 09:47

Sametinget er opptatt av revitalisering og styrking av samiske språk og Sametinget jobber med utfordringer knyttet til samiske språk på flere områder. Med denne konferansen ønsker Sametinget å etablere en arena som kan gi Sametinget gode innspill i det videre arbeidet med språk og språkutfordringer. Sametinget ønsker samtidig å engasjere og motivere institusjoner, språkmiljø og enkeltpersoner i det videre arbeidet for samiske språk. Sametinget er også i gang med utarbeidelsen av en ny melding om samiske språk, og vil benytte konferansen til å få innspill til dette arbeidet.

Dersom dere ønsker å delta på konferansen, så kan dere melde dere på via denne linken: https://www.viaregi.com/registration/?dw1312a29384

Påmeldingsfrist er 26. april.

På linken kan dere også bestille reise og overnatting. Deltakere må selv bestille og betale reise og overnatting. På linken finnes også programmet for konferansen. Sametinget gjør dere oppmerksom på at programmet er midlertidig, endringer kan komme.

Sametinget ønsker at mange deltar på konferansen, og oppfordrer institusjoner til å spre informasjon om denne konferansen til både ansatte og til underliggende etater/institusjoner. Deltakere må selv bestille og betale reise og overnatting.

Sametinget ønsker velkommen til en viktig og interessant konferanse om samiske språk!

Johnskareng, Arnstein
Publisert: 05.04.11 00:00 Oppdatert: 14.04.11 09:47
Vi anbefaler