Få utskriftsvennlig versjon ved å trykke på denne

Tidligere prisvinnere ved Det helsevitenskapelige fakultet

Forskningsprisen (delt ut første gang 2010)

2018 Forskningsgruppa i vaskulær biologi (IMB)

2017 Pål Jarle Johnsen (IFA, forskningsgrupp Micropop)

2016 Natasha Skalko-Basnet ( IFA, forskningsgruppa Drug Transport and delivery)

2015 Eiliv Lund (ISM)

2014  Terje Johansen (IMB)

2013  John-Bjarne Hansen (IKM)

2012  Tromsøundersøkelsen (ISM)

2011  Roy Bremnes (IKM)

2010 Ingebrigt Sylte (IMB) og Roy Bremnes (IKM)

professor Bård Smedsrød, leiar for forskingsgruppa innan vaskulær biologi (forskingsprisen). 

 

Forskningspris til yngre forsker (delt ut første gang i 2016)

2018 Christina Øie (IMB)

2017  Sigrid Kufaas Brækkan (IKM)

2016  Eelke Snoeren (IPS) 

 

Utdanningsprisen (delt ut første gang 2010)

2018 Ingrid Petrikke Olsen (IKM)

2017 Nanna Hauksdottir (TPS)

2016 Bertil Bjerkan og Frode Svartdal (IPS)

2015 Legevaktprosjektet v/ Katrine Wennevold og Eik Kolstrup (ISM)

2014 Kjell Lindgård (IMB)

2013 Deles mellom Floyd Rudmin (IPS) og Karen Sørensen (IMB)

2012 Tove I. Dahl (IPS)

2011 Berit Stiberg (IFA)

2010 Tannlegeutdanningen

 

Undervisningsprisen (delt ut første gang i 2016)

2018 Mads Gilbert, Knut Fredriksen (IKM) og Tromsø akuttmedisinske studentforening

2017 Åshild Odden Miland (IMB)

2016 Beate Hennie Garcia (IPS)

 

Formidlingsprisen (delt ut første gang 2010)

2018 Ketil Lenert Hansen (RKBU Nord)

2017 Catharina E. A. Wang (IPS)

2016 Astrid Strandbu (RKBU Nord)

2015 Torkjel Sandanger (IKM)

2014 Aina Westrheim Ravna (IMB)

Førsteamanuensis
Førsteamanuensis

2013 Charlotte Reedtz (RKBU Nord)

2012 ImPuls – et formidlings- og rekrutteringsprosjekt

2011 Maja-Lisa Løchen (ISM)

2010 Willy Tore Mørch (RKBU Nord)

 

Edmunds pris (delt ut første gang i 1984, deles normalt ut på julefesten)

2018 Trond Nylund

2017 Karin Ravn Pedersen (delt ut på sommerfesten 2018)

2016 Anne-Kari Johnsen

2015 Åshild Strømmesen

2014 Ann-Sofie Rydningen

2013 Lillian Nygård

2012 Natasa Skalko-Basnet

2011 Infotorget

2010 Vibeke Guddingsmo

2009 Nina Kræmer

2008 Hege Devold

2007 Bård Smedsrød

2006 Lillian Kvarsnes

2005 Tom-Ivar Eilertsen

2004 Elisabeth Børde

2003 Randi Olsen

2002 Walborg Samuelsen

2001 Ivar Haukås

2000 Ella Mæland

1999 Rod Wolstenholme

1998 Tove Ackey

1997 Berit Näsund

1996 Thale Henden

1995 Ole Mjøs

1994 Jan Skogstad

1993 Torbjørn Søreng

1992 Anders Forsdahl

1991 Unni Spæren

1990 May Liss Paulsen

1989 John Ness

1988 Nils-Erik Huseby

1987 Terje Stordal

1986 Randi Hagland

1985 Egil Karlsen

1984 Hans Dahlberg




Ansvarlig for siden: Torgunn Wærås
Sist oppdatert: 08.02.2019 17:29