Valgresultatet klart på mandag
Pressen inviteres til presentasjonen av valgresultatet:
Tid: Mandag 3. november kl. 14.00
Sted: Auditorium Maximum, Administrasjonsbygget, UiT
God valgdeltakelse
- Valgdeltakelsen på rektorvalget ser ut til å bli veldig bra i forhold til tidligere valg, sier valgstyrets leder Arne Eide. Fire dager før det elektroniske valglokalet stenger har 42 % av de ansatte stemt, men kun 8 % av studentene.
- Vi håper flere av studentene bruker stemmeretten og stemmer ved rektorvalget, sier Eide.
Ca. 10.000 ansatte og studenter har stemmerett ved valg av nytt rektorteam og styre til det fusjonerte Universitetet i Tromsø. Av disse er det 7600 studenter og 2400 ansatte.
Totalt er det 16,1 % av de stemmeberettigede som har stemt hittil. Til sammenligning var det 4,8 % valgdeltakelse ved rektorvalget ved UiT i 2005.
Presentasjon av valgresultatet
Valgstyrets leder Arne Eide presenterer valgresultatet kl. 14.00 - to timer etter at det elektroniske stemmelokalet er stengt.
Alle ansatte og studenter, nominerte rektorteam og kandidater til styret er invitert til å overvære presentasjonen av valgresultatet.
Kontaktperson:
Leder i valgstyret, Arne Eide, tlf. 77 64 55 83, mobil 472 79 493.
Tilrettelegging for pressen - kontakt:
Nestleder Mona Solbakk, kommunikasjonsavdelinga, tlf. 951 42 060



