Vellykket CandiData Biennale

CandiData Biennalen 2010 ble et svært vellykket arrangement med spennende og interessante foredag, og engasjerte deltakere. 
Hauglann, Maria Wulff
Publisert: 22.01.10 00:00 Oppdatert: 04.03.10 16:42

CandiData Biennale 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

Fredag 22. januar 2010 gikk CandiData Biennalen 2010 av stabelen. 56 kandidater med utdannelse fra IFI ved UiT deltok på dagtid, mens 50 deltok på generalforsamlinga og festmiddagen på kvelden. Siden Biennalen i år var lagt utenom vinterferien sørpå, hadde mange fra midt- og sørnorge funnet veien nordover til "gamle trakter". Man skal heller ikke se bort ifra at Filmfestivalen som ble arrangert samme helga også gjorde sitt til at flere sørfra deltok i år enn tidligere.  

Vegar Næss, Statoil

 

CandiData Biennalen startet med lunsj i kantina på Teorifagbygget, der debatt og mimring om studietida var i fokus. Mange traff igjen studievenner som de ikke hadde sett på flere år, og gjensynsgleden var stor. Etter lunsj innledet instituttleder Tore Larsen med å ønske velkommen, før Richard Wootton som er leder for Nasjonalt Senter for Telemedisin holdt foredrag om "IT og Helse". Vegar Næss fra Statoil fortalte så om "IT-utfordringer ved Snøhvit og Melkøya", før vi hadde mer sosialt i form av pause med kaffe og kaker og demonstrasjon av Visningsveggen på IFI.

Geir Egil Myhre på CandiData

 

 

Etter pausen fikk vi innblikk i "distribuerte prosesser og analyse av inspeksjonsdata ved Breivoll Inspection Technologies", av Hans Eilif Larsen og Per Arne Engstad. Geir Egil Myhre fra Bluegarden i Oslo avsluttet med foredrag om "økonomi for økonomer, av teknologer". Mange flotte foredrag! Interessante at foredragene belyste så forskjellige tema, og at man fikk et lite innblikk i hvor de uteksaminerte kandidatene fra IFI ved UiT havner etter endt studie. 


 CandiData generalforsamling 2010
På kvelden var det generalforsamling og festmiddag på Bikuben Selskapsvilla, der stemningen var god, noe en rekke engasjerende taler sørget for. Takk til toastmaster Arne-Wilhelm Theodorsen for glimrende utført jobb. Det ble også valgt nytt styre for CandiData, med to nye styremedlemmer i tillegg til de tre som ble gjenvalgt; Silje Alfheim og Hilde Therese Lauvset Rafaelsen. Vi kan også opplyse om at det ble satt ny rekord i gjennomføring av Generalforsamlingen, den nye rekorden er 47 sekunder!! Det skal virkelig leses fort dersom den nye rekorden noen gang skal slås. 

 

Alle var enig om at det hadde vært en fin kveld, og vi gleder oss allerede til neste CandiData Biennale i 2012!

Mer info om CandiData på candidata.org

Hauglann, Maria Wulff
Publisert: 22.01.10 00:00 Oppdatert: 04.03.10 16:42
Vi anbefaler